Wycieczka malucha na kolonie

Nie każdy ma możność zagwarantować potomkowi zajęcie i bezpieczną rozrywkę w wakacje. Większa część opiekunów musi wykonywać pracę podczas lata, ewentualnie wziąć dodatkowy urlop wypoczynkowy, ażeby zapewnić dziecku opiekę. W takiej sytuacji podróż dziecka na kolonie, lub biwak jest świetną możliwością, albowiem mogą bez nerwów pracować podczas kiedy ich latorośle przebywają na kolonii, lub obozie.

Namiot

Autor: Oleh Slobodeniuk
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednim pomysłem na odpoczynek dla najmłodszych jest wysłanie ich na kolonie i biwaki. Pociecha na owego typu wyjeździe ogromnie korzysta. Naucza się przede wszystkim samodzielności i śmiałości. () Do tego ćwiczy zdolności międzyludzkie, poprawia własny styl, analizuje siebie, doświadcza poczucia biegłości, musi samo sobie radzić w nowym otoczeniu, w nowej gromadzie, musi zaadoptować się do nowej sytuacji. Oswaja się z innymi ludźmi i z nową rzeczywistością, w jakiej jest jednym z wielu.

Przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Rodzice powinni posiadać wiedzę, z kim i dokąd jedzie potomek, jakie będą warunki lokalowe, jaki jest plan zajęć.

Trampolina

Autor: Jeromy Shepherd
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawową sprawą w planowaniu wyjazdu jest zebranie jak najbardziej dokładnych informacji o organizatorze kolonii, wychowawcach i miejscu, w którym latorośl spędzać będzie czas. Najodpowiedniej słać dzieci na kolonie, bądź obozy rekomendowane przez rodziców różnych dzieci.

Znaczący jest także wybór dobrej odmiany rozrywki. Propozycji na rynku jest cała masa. Istnieją obozy sportowe, lingwistyczne, artystyczne. Wybór kolonii właściwej winien być przedyskutowany z dzieckiem, bo to przecież ono ma się porządnie bawić. Powinno się mieć na uwadze, że to, co nam wydaje się atrakcyjne, nie musi być takie dla dziecka. Powinno się mieć pełne przekonanie, że wyjazd (zobacz: wyjazdy jordania) będzie dla malucha atrakcyjny.

Wyprawy, konkursy, dyskoteki, wędrówki, plażowanie, basen, zawody, gry zespołowe i przyjemności, wszędzie tutaj konieczna jest integracja i umiejętność czynności w grupie, którą dzieci mogą wykorzystać w szkole i w życiu codziennym, choćby przy przestrzeganiu norm jakie wyznacza wspólnota. Powinno się także sprawdzić, czy organizator posiada pozwolenie na funkcjonowanie, jest pewny i ubezpieczony.

Bez kategorii

Related posts