Czemu warto wybrać się chociaż od czasu do czasu na wycieczkę zorganizowaną samodzielnie, miast korzystać co roku z biura podróży?

Myśląc o wakacyjnych planach z reguły bierzemy pod uwagę kierunki dość standardowe. Trochę przez przyzwyczajenie, ponieważ w niektórych miejscach byliśmy już i dobrze kojarzą nam się przyjemnie. Trochę też z tego powodu, iż korzystając z tego co oferują biura podróży mamy większą ilość ofert raczej standardowych i popularnych. A co jakby tak tego roku roku samemu zaplanować sobie wyjazd w nie aż tak oczywiste miejsce? Może się okazać, że to będą jedne z najlepszych wakacji naszego życia. W jakie miejsce warto się wybrać?

Coraz popularna staje się Azja. Szczególnie, że bilety lotnicze Tokio Warszawa (sale konferencyjne Warszawa) czy też do Tajlandii albo Malezji już nie są tak drogie jak jeszcze kilka lat temu. To jest na pewno dodatkowa zachęta do tego, by pojechać na ten kontynent. Osoby lubiące miejsca, które są natomiast bardziej przystępne dla turystów z Europy, z pewnością powinny pojechać do Japonii. Będą zadowolone, że mogą znajdować się w tak poukładanym miejscu (zerknij do serwisu). Nie ma tam choćby problemu z komunikacją po kraju, z tego powodu zorganizowanie osobiście wyjazdu i poruszanie się po tym kraju okaże się łatwiejsze, aniżeli w wielu azjatyckich krajach. Poza tym, jest to kraj niezwykły jeśli chodzi o kulturę. Z tego powodu wyprawa jest na pewno daleka, ale możemy mieć gwarancję naprawdę niepowtarzalnych przeżyć.

Warszawa

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast osoby, jakie lubią trochę improwizacji podczas wyjazdu oraz nie mają nic przeciwko nie zawsze doskonałym warunkom, z pewnością będą zadowolone z pobytu w Birmie albo Kambodży. Te piękne kraje zyskują każdego roku coraz większą rzeszę odwiedzających je turystów. To zainteresowanie jest uzasadnione, jednak tym bardziej, gdy podróżujemy na własną rękę, trzeba liczyć się ze zgoła odmiennymi realiami niż takie, do jakich przyzwyczailiśmy się na co dzień. Targowanie się to tam rzecz całkiem zwyczajna.

wycieczka

Autor: Trevor Mattea
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie jak to, że należy zwracać uwagę osobom, jakie biorą od nas zbyt duże opłaty za różnego rodzaju usługi. Tak jest na przykład w restauracjach albo sklepach, gdyż wykorzystuje się to, że dana osoba jest turystą z bardziej zamożnego kraju. W takich krajach na pewno musimy pamiętać o innego rodzaju regułach, niż te do jakich przywykliśmy w swoim kraju. Jednak niektórym coś takiego odpowiada, ponieważ właśnie na tego typu niecodziennych przeżyciach im zależy.

Opłaca się odkrywać kraje czy miasta, które znajdują się w miarę blisko, a przyciągają swego rodzaju egzotycznością (czytaj nieco więcej). W końcu chcielibyśmy poznać coś innego, niż to co oglądamy na co dzień. Takie przeżycia mogą zapewnić nam na przykład loty do Tel Aviv albo do któregoś z miast Maroka. Samodzielnie przygotowana wyprawa z pewnością da nam dużo odmiennych przeżyć, jakich nie doświadczylibyśmy wybierając się na wycieczkę z biurem podróży. Satysfakcja z przygotowania tego typu wyjazdu też z pewnością jest dużo większa, aniżeli korzystanie z ofert biur podróży.

Related posts