Czy weekend to wystarczająca ilość czasu na interesujący wyjazd? Jakie są przykłady na tego typu wypady?

Krótkie weekendowe wypady to bardzo częsta forma wycieczek. Z pewnością tyle ile ludzi, tyle pomysłów na spędzanie czasu podczas weekendu. Które są bardzo popularne?

Warszawa

Źródło: pixabay.com
Sporo osób lubi każdą wolną chwilę spędzać na łonie natury. Jest sporo fanów chodzenia po górach. Mimo tego, że jest to dość męczące to daje mnóstwo satysfakcji. Po pracy cały tydzień w biurze, sporo osób marzy o tym, by trochę poruszać się i pooddychać świeżym powietrzem. To swego rodzaju ładownie baterii, dzięki czemu można z nową dawką siły rozpocząć nowy tydzień. Dużo osób wybiera góry, jednak inni lubią spacerowanie po lesie. Tego typu nacieszenie oczu sporą ilością zieleni oraz możliwość wybrania się w miejsca, gdzie możemy pobyć sami, to na pewno wybór sporej ilości osób. W Polsce wciąż mamy sporą ilość terenów leśnych, gdzie możemy przyjemnie i blisko natury spędzić czas.

Wśród osób, jakie lubią czynnie spędzać czas jest także sporo miłośników wypadów na rowerach. Weekend bowiem, to możliwość zaplanowania krótkiej lecz intensywnej wyprawy rowerowej. W dwa dni możemy z pewnością zaplanować miłą i wcale nie taką krótką trasę. Nie za każdym razem musimy zaczynać start od miejsca gdzie mieszkamy, można też pojechać część trasy (sklep z częściami motocyklowymi) pociągiem, po to by móc eksplorować mniej znane miejsca (czytaj więcej). Możliwości tras jest bardzo dużo. Możemy kierować się wyznaczonymi szlakami rowerowymi, albo też wytyczyć swoją trasę z przystankami, jakie nas interesują najbardziej.

Warszawa

Autor: Radek Kołakowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wciąż więcej ludzi wybiera wypady zagraniczne. Nie ma bardziej wygodnego sposobu na weekendowy wypad za granicę jak podróż samolotem. Na przykład bilety lotnicze Sztokholm Kraków możemy nabyć już w całkiem dobrych cenach. Coraz więcej promocji na trasy lotnicze na pewno zachęca do kupowania tanich biletów. Nie mówiąc już o tym, że gdy mamy tylko weekend, to czas jest okazuje się bardzo istotny. Dlatego też samolot będzie tu czymś naturalnym.

Jedni na takich zagranicznych wyjazdach skupiają się na zabytkach, inni natomiast na kulturze danego kraju, a jeszcze inni na przyrodniczych aspektach. Właściwie każdy ma inny patent na zwiedzanie. Niektórzy natomiast lubią odwiedzać stolice państw. Są to najczęściej miasta tętniące życiem, bardzo różnorodne i mające do zaoferowania z pewnością wiele rozrywek. Nie da się w takich miejscach nudzić (odwiedź stronę). Osoby lubiące w ten sposób poznawać nowe miejsca mają dużo możliwości, ponieważ dla przykładu bilety lotnicze Londyn Warszawa można bez problemu znaleźć w bardzo dobrej cenie. Podobnie zresztą jak bilety do najróżniejszych europejskich stolic. Dlatego trzeba systematycznie śledzić różne promocje i sprawdzać popularne wyszukiwarki lotów, ażeby odnaleźć najlepsze oferty. Możemy w ten sposób poznać bardzo dużo nowych miejsc.

Related posts