Dolnośląskie atrakcje

Mimo pozorów zimowe sporty można uprawiać (jeżeli o chodzi o nasz kraj) nie tylko w Szczyrku, Zakopanem bądź w Wiśle (zwłaszcza ta ostania miejscowość jest znana z uwagi na nasze sukcesy w skokach narciarskich). Dyscypliny takie możemy praktykować także w pozostałych, nie mniej interesujących miejscowościach, których zazwyczaj nie bierzemy pod uwagę kiedy myślimy o wypadzie w zimie na stok.

Noclegi w górach

Autor: Els
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem okolice Dusznik­ – Zdroju to wyśmienite obszary do uprawiania – nieco niedocenianej dyscypliny sportowej – biegów narciarskich. Nie są one co prawda tak spektakularne jak narciarstwo zjazdowe, jednakże mają swych sympatyków. Jeśli zdecydujemy się na nieoczywiste podejście i wpiszemy w Google hasło: kwatery Zieleniec, wtedy będziemy mogli skorzystać z rozlicznych uroków Dolnego Śląska, oraz z jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w tym właśnie rejonie. Tym osobom które mają pociągi do rywalizacji i są wysportowani, sugeruje uczestnictwo w narciarskim biegu masowym, tzw. Biegu Piastów. Jest to najstarsza rekreacyjna impreza (Symulator Formuły 1) w narciarstwie biegowym. Organizatorzy zadbali o wiele tras o różnym stopniu trudności, tak więc doskonale bawić się będą zawodowcy, jak też dbające o zdrowie rodziny.

domek - Bieszczady

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Rodziny z maluchami będą niechybnie szukać komfortowej jak też usytuowanej blisko wyciągu kwatery Zieleniec oferuje ich sporo. Można tam odnaleźć klasyczne pensjonaty niczym z przed stu lat, albo też modne ostatnimi czasy gospodarstwa agroturystyczne, gdzie to mieszczanie mogą choć na chwilę zakosztować wiejskiego żywota, bez wysiłku i tych wszelkich – niezbyt atrakcyjnych – prac gospodarskich jak czyszczenie obory, wczesne wstawanie aby karmić zwierzęta, itp. (moda ta przypomina nieco modernistyczne zachwyty nad wsią).

Z kwater w Zieleńcu można korzystać również latem, zwłaszcza że miejscowy klimat jest wyjątkowy i przypomina alpejski. Nie dziwi zatem że w Kotlinie Kłodzkiej od dawna lokowane były kurorty popularne niegdyś w całej Europie. Dzięki temu dziś możemy dla przykładu w Dusznikach – Zdroju zachwycać się perłami architektury, lub cieszyć się przepięknym parkiem w stylu angielskim.
Bez kategorii

Related posts