Gdzie zaplanować huczne przyjęcie weselne? Szukamy sprawdzonego miejsca pod Wrocławiem.

Te pary, które ślub będą brać w którymś z wrocławskich kościołów, mogą zdecydować się na jakąś podwrocławską miejscowość do organizacji swojego wesela. Dlaczego akurat wesele pod Wrocławiem? Piękna okolica, cisza i spokój, wspaniała sala weselna i hotel w Brzegu Dolnym to właściwa odpowiedź.

Pokój hotelowy

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście Wrocław pełen jest wspaniale odrestaurowanych sal bankietowych, w których warto zorganizować swoje wesele, ale za Brzegiem Dolnym przemawia sporo ważnych faktów. Z pewnością zaczynamy od kosztów. Nie tylko sala bankietowa i opłata „za talerzyk” poza wielkim miastem będą niższe, ale też doba hotelowa dla zaproszonych gości weselnych. Jeśli już przyszła para młoda podejmie decyzję o organizacji wesela właśnie tam, hotel w Brzegu Dolnym – link, poza apartamentem na noc poślubną dla młodej pary w cenie, oferuje w pakiecie całkiem sporo rzeczy.

Możemy dopasować sobie dania z bogatego menu restauracji albo poprosić kucharza o poradę. Do tego możemy samodzielnie dopasować wina. Część par decyduje się także na „stolik alkoholowy” z przekrojem trunków innych niż wino. Jeśli chcemy, możemy zdecydować się na dość popularny „wiejski stragan” z wędlinami z małej wędzarni i wyrobami wiejskimi (smalec, samogon, śledzie z beczki, sery). W cenę naszego wesela jest już wliczona dekoracja wejścia do restauracji i delikatna dekoracja stołów (wstążki, świeże kwiaty). Jeśli chcemy mieć okazałą dekorację z kolorowych baloników, musimy zadbać o nią sami.

Jedzenie weselne

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
To już normalna sytuacja, że kelnerzy witają nowożeńców chlebem i solą, a każdy gość dostaje lampkę szampana na „Sto lat” i toast wznoszony za młodych. DJ albo zespół to już całkowicie nasza działka, podobnie jak fotograf albo zamówienie (zobacz Ciasta świąteczne na zamówienie) autokaru, który zgarnie naszych gości spod kościoła na wesele koło Wrocławia. Okolice sali za miastem to też dobre miejsce na mały plener w trakcie trwania przyjęcia weselnego.

Na pełnowymiarową sesję plenerową można umówić się z fotografem już po ślubie. Furorę na imprezach robią także atrakcje na przykład w postaci fotobudki i akcesoriów, które jej towarzyszą. Dodatkowo, aby sala była miło zapamiętana, oferuje parze młodej prezent w formie bezpłatnej, eleganckiej kolacji będącej pamiątką pierwszej rocznicy ślubu. Ten uroczy gest być może nie jest kartą przetargową w wyborze restauracji pod Wrocławiem, ale z pewnością zostanie przychylnie odebrany.

Bez kategorii

Related posts