Kiedy i w jaki sposób wypocząć w górach czyli krótki przegląd oferty turystycznej na południu naszego kraju.

Okres świąt Bożego Narodzenia dla jednym jest czasem wytężonego wysiłku, ponieważ jest zakończenie starego roku, inni z kolei mogą sobie wziąć kilka dni wolnego, i przy sprzyjających okolicznościach mogą mieć nawet dwa tygodnie wolnego. Zdecydowana większość ludzi święta spędza w tradycyjny sposób, z najbliższą rodziną przy wigilijnym stole. Jednak bardzo często można zauważyć trend na świąteczne wyjazdy, zwłaszcza góry Bieszczady się cieszą bardzo dużym zainteresowaniem o tej porze roku.

Romantyczna kolacja we dwoje

Autor: Hotel Zamek Lubliniec
Źródło: Hotel Zamek Lubliniec
W coraz większej ilości pensjonatów są w ofercie turnusy świąteczno-noworoczne, pobyt może wtedy trwać od początku świątecznego okresu aż pierwszego stycznia. I jak się okazuje, na tego typu święta w górach znajduje się coraz liczniejsza grupa chętnych. Niektóre osoby po całym roku biegania, ciężkiej pracy i mnóstwa codziennych obowiązków na samą myśl o trzydniowych porządkach przestają mieć chęci na świętowanie. Dla właśnie takich ludzi znacznie przyjemniejsze może być udanie się z rodziną na parę dni i prawdziwy wypoczynek we wspólnym gronie, niż spędzanie tego czasu na staniu w kuchni czy sprzątaniu mieszkania, co w niejednym przypadku kończy się popsutą atmosferą i kłótniami.

Ale Bieszczady są doskonałym miejscem nie tylko na święta czy nowy rok – można w nie jechać praktycznie o każdej porze roku, i za każdym razem mogą coś ciekawego zaproponować (zapoznaj się z propozycją). W większości miejscowości turystycznych w górach jest dostępna bogata, całosezonowa oferta noclegów o zróżnicowanym standardzie i cenach.

Dla tych, którzy chcą spędzić romantyczny weekend we dwoje sporo mogą zaoferować eleganckie i nowoczesne hotele czy pensjonaty. Szkolne wycieczki będą bardziej zainteresowane domami wczasowymi, a poza tym będzie dostępnych mnóstwo prywatnych kwater na rodzinny wyjazd. Zima (zimowe kolonie dla dzieci i młodzieży) w Bieszczadach to oczywiście szaleństwo na śniegu, na narciarzy czekają dziesiątki stoków i kilometry tras o zróżnicowanym stopniu zaawansowania. Z kolei wiosna, lato i jesień to czas górskich wędrówek, właśnie wtedye na szlakach można spotkać ogromną ilość turystów z całego kraju.
Bez kategorii

Related posts