Który dialekt obcy wybrać jako nasz drugi?

Uczmy się języków, jeśli chcemy stać się atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy. Tak się to dzieje obecnie, że rzadko spotykane umiejętności to klucz do ciekawej, dobrze płatnej pracy. Skończył się okres, gdy dobrą pracę dostawało się ze znajomością języka angielskiego. Ten język jest obowiązkowy, żeby w ogóle mieć w miarę dobrą pracę, lecz jeśli marzymy o zajęciu wyjątkowym, powinniśmy uczyć się na przykład takiego języka, jak hebrajski czy fiński.

nauka języków obcych

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika jest sensowna dopiero po poznaniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, piszemy w alfabecie hebrajskim, więc zanim będziemy badać lektury czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas nudna praca nad literkami. Jeśli brakuje nam zapału spójrzmy na dzieci, jak one poznają język ojczysty, który na początku jest dla nich jak język obcy. Wiadomo, mamy swoje lata i nie jest już tak świeży, jak u kilkulatka, lecz warto próbować.

Wszystko zależy od naszego zapału. Skoro hebrajski (nauka języka hebrajskiego) może być zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób dobrze mówi po norwesku (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (lekcje fińskiego)
Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) można wzbogacić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Ten kraj jest blisko, więc zawsze możemy wybrać się tam na krótki urlop, aby podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie pomaga w nauce języków jak porozumiewanie się w nim, w kontakcie z innymi osobami. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) warto wzbogacić wycieczką do tego pięknego kraju. Również nie jest daleko.
Jeśli wywnioskujecie, że jednak północ jest zbyt chłodna, to może wybrać coś z południa, na przykład grecki. Naukę tego języka warto zacząć od poznania alfabetu, gdyż jest dość dziwny.

Zainteresował Cię nasz wpis? Więc zapraszamy Cię – wejdź na nową witrynę i dokonaj oceny (http://www.eccoholiday.com/p/egipt-hurghada) naszych opisów. W razie jakiś niepewności – zwróć się do nas!

Choć Grecja ostatnio straciła na znaczeniu gospodarczym to wciąż kraj z barwną historią, którą warto będzie zgłębić, na przykład poprzez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).

Bez kategorii

Related posts