Odprawa online jako alternatywa dla powszechnie praktykowanej odprawy na lotnisku

We współczesnych czasach decydenci linii lotniczych reklamują swoim pasażerom dogodność skorzystania z przeróżnych rodzajów odprawy przed wejściem na pokład samolotu. W ich skład wchodzi zarówno podstawowa odprawa na lotnisku, jak i odprawa online dokonywana poprzez Internet dzięki wykorzystaniu komputera przenośnego lub smartfona.

Współcześnie, odprawa na lotnisku bywa znacznie bardziej rygorystyczna niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, a u podłoża tego znajduje się wciąż zwiększające się zagrożenie zamachami terrorystycznymi. Przy uwzględnieniu takich okoliczności nie może nas stresować fakt, że prawdopodobnie zostaniemy przed wpuszczeniem na pokład samolotu skrupulatnie przeszukani, jak również prześwietleni tak samo, jak skontrolowany zostanie cały nasz bagaż (czytaj więcej). Różnego typu wychodzące nieścisłości będą musiały zostać od razu wyjaśnione, abyśmy mogli zostać wpuszczeni do samolotu.

lotnisko

Autor: Benson Kua
Źródło: http://www.flickr.com

W zależności od norm obowiązujących u jednego z przewoźników, będziemy musieli mieć przy sobie dowód tożsamości i paszport, a w wyjątkowych wypadkach również książeczkę zdrowia lub zaświadczenie lekarskie, jeśli cierpimy na jakiegoś rodzaju chorobę, która może wpływać na to, w jaki sposób będziemy znosić trudy lotu. Natomiast, obecne pod naszym nadzorem osoby niepełnoletnie będą musiały posiadać paszporty, tak samo jak przewożone przez nas psy lub koty.

Zaloguj się do serwisu oraz dowiedz się tutaj, czy nasz następny wpis wydaje się być interesujący. Będzie nam także bardzo miło, jeżeli pozostawisz opinię.

samolot

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Powinny zostać w nich zawarte informacje o stanie ich zdrowia oraz potwierdzenie faktu, że zostały one zaszczepione przeciw wściekliźnie. Dopiero po rygorystycznym poznaniu wszystkich tych stwierdzeń będziemy mogli przejść na pokład maszyny i zasiąść na zarezerwowanym przez nas uprzednio fotelu.więcej kaszuby noclegi nad jeziorem kaszuby noclegi nad jeziorem

Będziemy musieli także dobrze sobie zapamiętać, że jeżeli nasze postępowanie będzie wywoływało jakieś zagrożenie dla obecnych na pokładzie klientów linii lotniczej, to możemy zostać wydaleni z pokładu maszyny na rejsowym lądowisku (przejdź na stronę). Na szczęście, tak rygorystyczna odprawa na lotnisku przeprowadzana jest przede wszystkim przed pierwszym lotem, kiedy nie jesteśmy jeszcze znani przewoźnikowi, z którego pomocy zamierzamy skorzystać. Warto również stanowczo podkreślić, iż nie powinniśmy mieć za złe tak szczegółowej kontroli, gdyż wszystko rozgrywa się o bezpieczeństwo pasażerów i rzeczywiście tak też jest, pamiętajmy o tym oraz miejmy to nieustannie na względzie.

Related posts