Pragniesz zaznać wielkiej przygody? Postaw na wakacje w Indiach

Przeróżne osoby decydują się na spędzanie czasu wolnego w różnorodnych rejonach nie tylko kraju, ale też świata. Nie brakuje wśród nich tych, którzy uwielbiają egzotyczne wojaże. Takie osoby bez najmniejszej wątpliwości z chęcią wybiorą się do Indii. Indie Last Minute coraz częściej można odszukać w ofercie działających w naszym kraju biur podróży. Jak można spędzić wakacje w Indiach? Z jakiego powodu ten kraj jest tak bardzo modny?

Wycieczki do Indii cieszą się wzięciem pośród ludzi, którym nie wystarcza zwykły wyjazd nad polskie morze. Odszukują fascynującej kultury, zwyczajów i ludzi o zupełnie innej mentalności. Wszystko to gwarantują właśnie wycieczki do Indii. Coraz bardziej na czasie Indie Last Minute to wyprawy, których nie można pomimo wszystko do tanich. Pomimo to nie brak osób, które są nastawione właśnie tak spędzić swój urlop. Indie znajdują się w Azji Południowej. Jest to kraj, który przybywających do niego Europejczyków zachwyca przede wszystkim różnorodnością oraz barwnością. Indie są krajem różnorodnym pod wieloma względami. To kraj zupełnie różnej kultury niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Zachwyt budzi tutaj nie tylko barwna przyroda, ale też niesamowite zabytki, które są śladami bogatej oraz ciekawej historii.

Hindus w turbanie

Autor: Jeff Blum
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy, kto decyduje się na wyjazd do Indii będzie musiał pamiętać o poddaniu się określonym szczepieniom. Zaleca się szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i typu B. Wskazane jest także szczepienie przeciwko tężcowi. Trzeba wiedzieć, by w Indiach pić tylko i wyłącznie butelkowaną wodę. Nigdy nie należy sięgać po tą pochodzącą z rzek oraz taką prosto z kranu. Świetnym czasem na podróż przewóz osób Warszawa do Indii jest czas od października do kwietnia. To właśnie wtedy pogoda sprzyja zwiedzaniu.

Nie jest ani za gorąco, ani za zimno. Planując odpoczynek, należy mieć na uwadze, że Indie są krajem bardzo rozległym. Aby pozwiedzać wszystkie ciekawe miejsca, potrzeba by więc co najmniej kilku lat. Do planowania trasy trzeba się więc naprawdę bardzo przyłożyć. W czasie pierwszej wyprawy spora ilość osób będzie chciała zwiedzić najpopularniejsze miejsca, jak Delhi i Bombaj, który teraz nosi nazwę Mumbaju. Indie to piękny kraj, do którego z całą pewnością warto się wybrać.
Bez kategorii

Related posts