Sprzęt turystyczny – z jakiego względu nie warto na nim oszczędzać? Kilka słów o tym, jak zdecydować się na buty, plecak i namiot

Planujesz dalszy wyjazd? Biwak? Wyprawę w góry? W związku z powyższym obowiązkowo musisz zaopatrzyć się w solidny sprzęt. Obuwie, namiot, plecak – bez tego ani rusz. I nie mogą to być pierwsze lepsze przedmioty. Nie chcesz przecież chyba, by któraś z tych rzeczy raptownie rozpadła Ci się na pustkowiu, kiedy do najbliżej zlokalizowanego sklepu czy na pobliski przystanek będziesz miał co najmniej parę kilometrów, a pogoda niespodziewanie będzie się psuć?

Właśnie. Dlatego nie oszczędzaj. Zainwestuj w pewny sprzęt robiony przez profesjonalne marki, co do którego będziesz mieć pewność, że nie zawiedzie Cię w najmniej odpowiednim momencie. Niejeden podróżnik poleca np. plecaki 4f. Podobno nie dosyć, iż są one pojemne, to dodatkowo niebywale komfortowe, jak również wytrzymałe na trudne warunki pogodowe. Firma 4f (sprzęt) nastawiona jest na wytwarzanie produktów przeznaczonych dla aktywnych ludzi, którym nie są straszne deszcz, burza lub nawet grad bądź śnieg.
Jednakże dobry plecak (polecany plecak Rockland) to tylko część sukcesu. Podobnie istotne są buty, a przekonasz się o tym już po paru kilometrach marszu. Wyłącznie bardzo niedoświadczona i pozbawiona wyobraźni osoba na daleką wyprawę włoży trampki. Wszyscy się orientują, że obuwie musi być dostosowane do typu podłoża. W góry trzeba zatem zabrać takie, jakie będzie sięgało za kostkę i w ten sposób ochroni naszą nogę przed urazami. Idealnie, aby buty były również wodoodporne, a ich podeszwa gruba oraz odporna na poślizg.

zobacz więcej

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna tego rodzaju obuwie nie jest niedrogie, podobnie zresztą jak plecaki 4f, lecz za to zazwyczaj starcza na dosyć długo. Takiego zakupu trzeba dokonać raz na parę lat, przebolejmy więc te kilkaset zł oraz zyskajmy pewność, iż gdy przyjdzie najcięższy moment, buty nas nie rozczarują.

Następna kwestia – namiot. Jeżeli będzie nam potrzebny, również uczciwie pomyślmy nad jego wyborem. Przecież nie chcielibyśmy w trakcie deszczu nagle stracić dachu nad głową, prawda? Zdecydujmy się więc na solidny, wodoodporny oraz odrobinę większy niż uważamy, iż nam starczy. Oprócz nas bowiem muszą się w nim pomieścić również wszystkie nasze rzeczy.
Bez kategorii

Related posts