W jakim miejscu najkorzystniej spędzić czas wolny? Z pewnością wyjazd w góry jest najlepszy, być może do Polanicy Zdrój?

To wspaniałe góry, które wabią unikatową malowniczością, interesującymi minerałami a także wspaniałym zagospodarowaniem. Sudety zapraszają, a wycieczki po ich terenie wszystkim mogą dać mnóstwoszczęścia. Świetne zagospodarowanie turystyczne czyni, że noclegi można tu znaleźć w niemal każdej miejscowości, a ogromna sieć szlaków turystycznych umożliwia planowanie pieszych wycieczek.

Sudety - skała

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

Wypady górskie są tu podstawową atrakcją, choć Sudety kuszą tez licznymi miejscami o niezwykłych walorach. Wakacje w tych górach zachwycą z pewnością tych, którzy są zainteresowanie geologią oraz minerałami. Wiadomo, że już w czasie średniowiecza tworzyły się na tym terenie kopalnie złota a także rud metali. Niektóre z nich to obecnie niezwykłe atrakcje turystyczne, które podczas wyprawy po tej części Polski z pewnością warto zwiedzić. Wspaniałymi atrakcjami są te kopalnie, które możemy zobaczyć w Miedziance oraz w Złotym Stoku. Nie brak również placówek muzealnych a także galerii, w których przedstawiane są interesujące agaty, kryształy górskie i pozostałe minerały, powszechnie pojawiające się w Sudetach.

Najbardziej interesującą wystawą tego typu ma okazję się poszczycić Szklarska Poręba – ważny ośrodek turystyczny, na obszarze którego tanie noclegi ma szansę znaleźć każdy z nas. Stronie Śląskie także znane jest z ciekawej wystawy, która miłośnicy pięknych kamieni koniecznie powinni odwiedzić. Sudety zdobyły również serca tych turystów, którzy kochają klimat dawnych uzdrowisk. Kurortów, które od wieków cieszą się ogromnym uznaniem, nie brakuje na tym obszarze. Najstarszym kurortem w Sudetach jest Lądek Zdrój, który do dnia dzisiejszego może zachwycać wspaniałą architekturą, firmami przyrodoleczniczymi oraz wspaniałą okolicą. Słynnymi ośrodkami wypoczynkowymi są też trzy uzdrowiska: Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój oraz Polanica Zdrój. Piękne parki zdrojowe, pijalnie wód oraz stare wille (Willa Alina) i pensjonaty oferujące noclegi w bardzo dogodnych warunkach, jak hotel wynajem sali konferencyjnej polanica zdrój są ich najbardziej znaczącymi walorami.

Góry Stołowe na Dolnym Śląsku

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl

Sudety są równocześnie rajem dla tych, którzy kochają zdrowy wypoczynek i piesze wycieczki. Na takich turystów czekają wspaniałe Karkonosze, pokryte doskonałymi lasami Góry Opawskie oraz nęcące ciekawymi tworami skał Góry Stołowe. Niezwykle popularnym wśród zwiedzających obszarem jest Masyw Śnieżnika, znany m. in. z pięknych punktów widokowych, sympatycznego schroniska a także położonejj w pobliżu Kletna obiektów, jaką jest Jaskinia Niedźwiedzia. Jest ona jedną z najistotniejszych zagadnień w Sudetach, a jej szata naciekowa sprawia, że wyprawy zaglądają do jej wnętrza bardzo chętnie.

Bez kategorii

Related posts