W którym miejscu można najlepiej spędzić wolne dni z dzieckiem?

Niemowlaki nie są zbyt wymagającymi turystami, jeśli chodzi o wybór miejsca, które chcemy zwiedzić. Nie zawsze musi być to wielka wyprawa. Trochę świeżego powietrza i komfortowe miejsce do zabawy gwarantują udaną pierwszą wycieczkę z naszym smykiem. Malowniczych regionów w naszym kraju nie brakuje. Polska na weekend to często znacznie ciekawszy pomysł, niż droga wycieczka zagraniczna.

Zabawka dla niemowlaka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Wspólne wycieczki uczą dzieci cieszyć się światem. Maluchy, podobnie jak ich rodzice, mogą odetchnąć od hałasu miasta, nawiązać lepszy kontakt z otaczającą nas naturą. Weekendowa eskapada scala rodzinę i sprzyja przełamaniu codziennej rutyny. Maluch także uczy się, że świat to warte poznania miejsce, a więc warto spacerować, aby je lepiej poznać. Aby jednak wyjazd nie skończył się klapą i pozostawił sympatyczne wspomnienia, warto się do niego solidnie przygotować.

Podróżowanie z niemowlakiem wcale nie jest trudne.

Czy ten komentarz z strony (https://kasprowicza13.pl/apartament-5-osobowy-rodzinny) zainspirował Cię do napisania swojej opinii? Niezmiernie nam miło. Więc nie zwlekaj i napisz coś!

Maluch w wieku od 3 do 6 miesięcy to najmniej kłopotliwy towarzysz podróży. Równie dobrze możesz z nim przechadzać się po lesie czy zwiedzać miasto. Można więc wybrać się do Krakowa na weekend lub polecieć za granicę, ponieważ za przelot małego dziecka nic nie zapłacimy. Pamiętajmy, że jeśli czeka nas parę godzin jazdy samochodem, powinno się wyruszyć w nocy. W przypadku krótszej wycieczki, wyjazd w porze drzemki dziecka będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem.W tasie powinno się robić częściej postoje, najlepiej co 2-3 godziny. Wtenczas mamy czas na wygodne przewijanie i karmienie dziecka.

Noclegi w całej Polsce można zabukować na każdym serwisie, który dysponuje bogatą bazą noclegową (spójrz tu). Wybrane serwisy nierzadko oferują też atrakcyjne promocje, można więc poszukać dobrej oferty odpowiednio wcześniej. Niekiedy przed podróżą należy zakupić dodatkowe akcesoria do przenoszenia naszego małego turysty. Szczególnie na terenach górskich nie wszędzie da się dojechać wózkiem. W takim wypadku można zakupić nosidełko lub chustę. Oprócz świeżego jedzenia i picia, dobrze jest mieć ze sobą podręczny zestaw wycieczkowy w postaci kremu przeciwsłonecznego, dodatkowych śpioszków na zmianę, poręcznego kocyka. Pamiętajmy, że podróżowanie z dzieckiem to nie tylko duża odpowiedzialność, ale też wiele radości.
Bez kategorii

Related posts