Wakeboarding – jeden z popularniejszych dyscyplin uprawianych na wodzie

Wakeboarding to niesłychanie interesujący oraz niesłychanie lubiany sport wodny, który polega na płynięciu na powierzchni wodnej na specjalnej desce, zarazem trzymając się liny która jest przyczepiona do wyciągu czy do łodzi/motorówki. Wakeboard jest to dziedzina sportowa, która powstała z związania trzech innych sportów, do których przynależą surfing, narty wodne oraz snowboarding.

wakeboard

Autor: Pedro EA
Źródło: http://www.flickr.com
Wakeboarding praktykowany jest zarówno w Polsce, jak też za granicą, wobec tego jeżeli w swojej internetowej wyszukiwarce wpiszesz chociażby „wakeboard chorwacja” to prawdopodobnie znajdziesz dużo ciekawych i wiarygodnych wiadomości na temat praktykowania tej właśnie dziedziny sportowej. Jeśli chodzi o wakeboard w Polsce to do niesłychanie modnych miejsc, w jakich zwykle uprawiana jest owa dyscyplina należą takie miasta, jak na przykład Szczecin, Kraków, Wrocław bądź Bydgoszcz, jeśli chodzi o mniejsze miejscowości to wyciągi do wakeboardingu znajdują się również w Ślesinie opodal Konina, w Radoniach pod Warszawą lub w Kryspinie, jaki znajduje się obok od Krakowa. Ciekawostką jest to, że najdłuższy do dziś dnia zjazd znajduje się w Szczecinku i wynosi aż 1100 metrów.

Ta fenomenalna i z pewnością nadzwyczaj emocjonująca dyscyplina sportowa wzbudza istotnie duże zainteresowanie, w związku z tym częstokroć uruchamiane są nowiuteńkie wyciągi do wakeboardingu. Przykładowo w 2012 roku został otworzony 160 metrowy zjazd, który znajduje się w okolicy Poznania.

Dużą sławą cieszy się również WakePark znajdujący się w Bydgoszczy, w jakim w 2012 roku zapuszczony pierwszy w tym województwie wyciąg do wakeboardingu. Oczywiście to tylko parę przykładów wielu licznych wyciągów wakeboardingowych, jakie powstają na terenie Polski.

Spodobał Ci się ten materiał? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że analogiczny artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link testy na prawo jazdy.

Też za granicą dziedzina ta dynamicznie się rozwija, należałoby również dodać, że wielką popularnością cieszą się także wyjazdy wakeboardingowe, jakie odbywają się zarówno w Polsce jak i za granicą. Na takich wyjazdach wolno nie tylko ćwiczyć wakeboarding i poprawiać swoje zręczności, ale także poznawać intrygujących nowych ludzi i nawiązywać ciekawe przyjaźnie.

Bez kategorii

Related posts