Wyjazdy dla młodzieży

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Mnóstwo osób zastanawia się gdzie wyjechać tego roku. Najbliżej i najtaniej można spędzić wczasy w Europie. Na zachodzie i północy może być dość drogo, jednak im bardziej w stronę Azji, czyli na wschód i od Polski, tym ceny winny być mniejsze.

Plaża

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania to kraj bardzo entuzjastycznie zwiedzany przez turystów. Poniektórzy uznają Barcelonę za najpiękniejsze miasto. Są góry, są kotliny, jest przede wszystkim morze i ów cudowny, ulotny nastrój idealnej stolicy. Miasto to odróżnia się przepięknym, ciągnącym się kilometrami, nadmorskim brzegiem wzdłuż miasta. Dla wielbicieli piłki nożnej niezapomnianym doznaniem będzie zwiedzenie boiska FC Barcelony. Czarodziejskie pokazy prześlicznej fontanny, która tańczy w rytm muzyki urzekną każdego.

Będąc w Hiszpanii warto odwiedzić Malagę.

Kliknij śmiało ten link – znajdujące się tu uwagi z serwisu zapewne okażą się dla Ciebie interesujące – dotyczą pokrewnej tematyki.

To miasto jest wzniesione nad samym morzem. Można tu zwiedzić śliczną katedrę, także zamek. To miasto Picassa pociąga własnym niepowtarzalnym nastrojem, pełnym małych uliczek z restauracjami i kawiarenkami.
Walencja jest nadzwyczaj atrakcyjna nie jedynie wśród zagranicznych podróżników, lecz chętnie wyjeżdżają do niej sami Hiszpanie. Pomimo, że jest to miasto szczególnie oblegane przez podróżników, powinno się tam pojechać, by odwiedzić Miasto Sztuki i Nauki.

Blisko znajdują się znane kurorty. Jedną z mniej uczęszczanych wysp jest Minorka. Śliczne wybrzeża i ciepła woda jest plusem wszelkich hiszpańskich miejscowości wypoczynkowych. Miłośnicy nurkowania znajdą w owym kraju świetne miejsca z krystalicznie czystą wodą i bogatą florą. Istnieją też idealne miejsca dla surferów, którzy wypatrują silnych wrażeń.

Tarifa jest położona nad Adriatykiem i jest uznawana za europejską metropolię windsurfingu, ponieważ jest znana z wiejących tu mocnych wiatrów. W sąsiedztwie znajdują się obszerne plaże a przy nich urocze osady z fenomenalną kuchnią.

Hiszpania to autentyczny raj także dla smakoszy, zwłaszcza entuzjastów owoców morza. Proponowane tutaj świeże ryby mają bajeczny smak. Warto wybrać się w owe strony, zwłaszcza gdy linie lotnicze oferują okazjonalne tańsze przeloty.

Related posts