Wypad w Karkonosze z rodziną lub znajomymi

Najwyższe pasmo Sudetów jest równocześnie najwyższym pasmem górskim w Czechach. Po Polskiej stronie leży tylko nieduża, północna część Karkonoszy, niemniej jednak góry te okazują się być jednymi z najatrakcyjniejszych w Sudetach.

Karkonosze, Szrenica

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Rokrocznie w Karkonosze zjeżdża się tysiące wczasowiczów – jedni znajdują tu ciszę i odprężenie, inni znakomite miejsce na rodzinne wakacje 2014. Najbardziej znanymi kurortami wśród odwiedzających są zdecydowanie Karpacz i Szklarska Poręba noclegi odnajdują tu jednocześnie miłośnicy letniego jak i zimowego wypoczynku.

Karkonosze to góry o nadzwyczajnie urozmaiconym krajobrazie. Charakterystyczny jest wyrównany grzbiet, ponad którym górują odosobnione szczyty: Śnieżka, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt, Smogornia, Szrenica. Turystów zachwycają liczne kaskady i kaskady oraz głębokie dolinki, którymi prędko płyną strumienie. Karkonoski Park Narodowy został wpisany na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Grzbietem Karkonoszy biegnie ok. trzydziesto kilometrowy, czerwony szlak turystyczny określany Szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej. Jest on jednym z najatrakcyjniejszych w tych górach i ochoczo przemierzają go wszyscy turyści. Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji – warto sprawdzić.

Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne. Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemalże każdym folderze, wysokie na mniej więcej 25 metrów są bardzo dobrym punktem widokowym. Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy.

Poświęć chwilę i sprawdź tu biuro podróży coral travel polska podobne informacje na ten temat – one na pewno Cię zaciekawią, więc nie wahaj się za długo:)

Kolejne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek.

O niepowtarzalności Karkonoszy decydują pozostałości z czasów zlodowaceń: rumowiska skalne, kotły polodowcowe i jeziora: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Wielki i Mały Staw. W najwyższych partiach rośnie kosodrzewina, a gołe szczyty skalne porastają mchy i porosty. Klimat tych gór do dzisiaj pozostaje dość zimny, w związku, z czym śnieg jest tu dosyć długo. Są tu świetne tereny narciarskie.

***Kompletną propozycję na urlop 2014 w Karkonoszach można wyszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl lub klikając na niżej zamieszczone linki:- Karkonosze kwatery- agroturystyka Karkonosze- wypoczynek w Karkonoszach

Bez kategorii

Related posts