Atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie. Jakie lokacje warto odwiedzić?

Szklarska Poręba fascynuje swoją lokalizacją na pograniczu Karkonoszy oraz Gór Izerskich. To kapitalne miejsce dla entuzjastów aktywnego wypoczynku a także osób czułych na czar natury. Na wędrowców czeka mnóstwo miejsc godnych ujrzenia oraz ponad 10 tys. miejsc noclegowych. Szklarska Poręba zlokalizowana przepięknie na pograniczu dwóch pasów górskich jest jedną z bardziej znanych miejscowości turystycznych w Naszej ojczyźnie. Od południa oplatają ją Karkonosze.

szklarska poręba

Autor: Jagoda♥Gio♥Maya
Źródło: http://www.flickr.com
Ferie w Szklarskiej Porębie są doskonałym pomysłem – Szklarska Poręba to doskonałe miejsce na ferie. Na północy zaś miasto łączy się ze pochyleniami Gór Izerskich. Ze szczytu Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.) rozpościera się wspaniały widok na całe Karkonosze, Izery a także Kotlinę Jeleniogórską. W Szklarskiej Porębie są dwa wodospady: Szklarki oraz Kamieńczyka, które są obligatoryjnym punktem w czasie zwiedzania miasta i okolic. Drugi z nich jest najważniejszym wodospadem w całych Karkonoszach. Szklarska Poręba jest popularną a także cenioną od wielu lat stacją klimatyczną. Ze względu na swoje usytuowanie panują tu specyficzne warunki klimatyczne. Mimo swego niezbyt wysokiego położenia (440-886 m n.p.m.) pogoda w tym miejscu występująca jest porównywalna do tej która panuje w Alpach na wys. powyżej 2 tys. metrów. Spowodowane jest to uformowaniem terenu jak też szybką wymianą mas powietrza.

Warunki te są kapitalne dla sportsmenów, jacy nagminnie odwiedzają Szklarską Porębę oraz jej okolice szlifując kondycję oraz pracując nad nią przed ważnymi konkursami. Ten specyficzny mikroklimat wpływa także na świat zwierzęcy i roślinny. W Szklarskiej Porębie jak też okolicach występują wyjątkowe gatunki fauny i flory, charakterystycznych dla wysokogórskich terenów oraz obszarów najmniej zanieczyszczonych, np. porosty. Dzięki swojemu specyficznemu klimatowi Szklarska Poręba jest dużym ośrodkiem zimowych sportów. Śnieg trzyma się w tej okolicy przeciętnie przez ponad 100 dni w roku, co przyciąga mnogich amatorów białego szaleństwa z całej ojczyzny. Znajduje się w tym miejscu wiele wyciągów a także wspaniale utrzymanych tras zjazdowych.

Szklarska Poręba to jednakże przede wszystkim miasto typowo wypoczynkowe, nastawione na globtroterów. Na każdym kroku można znaleźć tu restauracje, kafejki, knajpki jak też inne lokale gastronomiczne, serwujące dania kuchni lokalnej i nie tylko. Z kupnem pamiątek również nie powinno być kłopotów. Najistotniejsze dla nadciągających obieżyświatów to jednak znalezienie niedrogiego noclegu. Z tym również nie powinno być najmniejszego kłopotu. Baza noclegowa jest doskonale rozwinięta a także rozmaita. Znajdziemy w tej okolicy zarówno luksusowy hotel spa (luksusowy hotel spa) (jest to rewelacyjny sposób na regenerację) a także prywatne pokoje do wynajęcia czy pola namiotowe. Zbliża się okres ferii zimowych. Polecam ferie w Szklarskiej Porębie.

Related posts