W raju dla wędkarzy

Łowienie ryb większości z nas kojarzy się z nudną pseudorozrywką dla staruszków. Zazwyczaj widzimy starszego człowieka siedzącego sobie bez ruchu na stołeczku nad brzegiem Jeziora, trzymającego w ręku wędkę i.. nic więcej. Nuda nie do opisania, nic się nie wydarza, ewentualnie gazetę można poczytać.

No, czasami może drgnie wędka, czasami może zahaczy się jakaś rybka i wtedy trzeba ją wyciągnąć z wody. A to też nie jest zbyt ekscytujące.

Po przeczytaniu tego materiału, polecam luksusowy hotel spa pozostałe wiadomości na omawiany wątek, które okażą się nie mniej zajmujące.

A dalekie wyprawy wędkarskie to przygoda.

Takie mamy wyobrażenia i właściwie tak zwykle wygląda łowienie ryb , ale z pewnością do tego się nie ogranicza. Dla prawdziwego fanatyka nie lada przyjemnością są wyprawy wędkarskie. To przygotowane, grupowe wyprawy, najczęściej na północ Europy. Na takiej wycieczce zdecydowanie można odczuć co to znaczy ekstremalne wędkarstwo. Musimy wiedzieć, że nie będzie to spokojna wycieczka na ryby. To bardziej zaplanowana wyprawa na wielkiego zwierza. Łowiska w Szwecji na przykład zapełniają wielkie łososie, z którymi trzeba zawalczyć. Wybieramy się łodzią dość daleko, oczywiście z przewodnikiem, który dokładnie wie, w którym miejscu ryby biorą i co możemy złapać.

Na ryby do Szwecji dobrze jest pojechać większą grupą. Jeśli łowimy to na pewno mamy znajomych także uwielbiających wędkowanie, warto więc zaproponować im taki właśnie sposób na spędzenie paru dni. Indywidualne wyprawy wędkarskie mogą być również doskonałym pomysłem nawet na długi urlop. Jeżeli mamy chęć odpocząć od wszystkiego, zakosztować innego życia, spędzić czas na wodzie, powalczyć z naturą – to wspaniała przygoda.

Oczywiście możemy spokojnie zaplanować sobie też innego rodzaju atrakcje. Pomyślmy jednak czy to rozrywka dla nas. Jeśli cierpimy na chorobę morską, źle się czujemy w wielkiej przestrzeni i nie jest dla nas żadna frajdą przemoknąć do gołej skóry i szarpać się dwie godziny z rybą holując ją do łodzi – lepiej nie decydujmy się na tego typu eskapadę. To świetna zabawa ale także ogromny wysiłek fizyczny, do którego musimy być przygotowani. Jeżeli nasza kondycja pozostawia wiele do życzenia lepiej zostańmy na krzesełku nad rzeką czy jeziorem i nie wyprawiajmy się łodzią na morze. Zacznijmy od mniej ekstremalnych wojaży.

Bez kategorii

Related posts