Czy aktualnie opłaca się zainwestować w mieszkanie na wynajem? Jaka jest obecna sytuacja na rynku mieszkaniowym?

Jeszcze kilka lat temu przeżyliśmy prawdziwy boom na kupowanie mieszkań traktowanych jako inwestycja i przeznaczanych wyłącznie na wynajem. Czy obecnie ten trend się utRzymał Czy w ogóle opłacalne jest kupowanie mieszkania tylko po to, aby od razu je wynająć? Po jak długim czasie możesz liczyć na zwrot zainwestowanej sumy pieniędzy? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te i parę innych pytań związanych z wynajmowaniem mieszkań.

Apartamenty Szczecin

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to sensowne?
Oczywiście z pewnością nie ma co liczyć na to, że kupno mieszkania na kredyt zwróci nam się w krótkim czasie. Jeżeli weźmiesz kredyt przykładowo na mieszkanie dwupokojowe w Warszawie, niewątpliwie musisz liczyć przynajmniej piętnaście albo dwadzieścia lat spłacania podobnego kredytu. Jeżeli jednak posiadasz trochę wolnej gotówki, a równocześnie traktujesz to bardziej jako inwestycję długoterminową, na pewno kupno takiego mieszkania nie jest głupim pomysłem. Trzeba jednak zastanowić się, w jaką grupę docelową wynajmujących celujesz – jeżeli zdecydujesz się na typowe mieszkanie dwupokojowe, zazwyczaj będziesz wynajmował je studentom, a to zdecydowanie nie jest najłatwiejsza grupa docelowa. W takim razie warto zastanowić się, czy fajniejszym rozwiązaniem nie będą przykładowo Apartamenty Szczecin (sale konferencyjne Szczecin) których sprzedaje aktualnie naprawdę wiele. Oczywiście takie mieszkanie niewątpliwie będzie o wiele droższe, jednakże równocześnie będziesz mógł je wynająć dorosłym osobom po znacznie wyższej cenie.

Apartamenty Szczecin to obecnie jeden z najmocniej polecanych trendów na rynku mieszkań – jeśli zdecydujesz się na zakup takiego apartamentu (zajrzyj), bez wątpliwości nie będziesz tego rozwiązania żałować w najbliższym czasie.
Bez kategorii

Related posts