Gdzie zaplanować ciekawe wakacje?

Polska jest państwem zawierającym urokliwe góry i dostęp do morza, dzięki czemu jest atrakcyjna dla turystów. Spór o to, czy lepiej wykorzystać czas urlopu w górach, czy nad morzem tkwi głęboko polskiej mentalności, trzeba jednak być wdzięcznym za wybór – każdy zwiedzający może znaleźć tutaj coś, co go może zainteresować. Polska słynie w całej Europie z pięknych, niewielkich miejscowości turystycznych. Nie dziwi więc, że taki wspaniały kraj przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy.

Nad morze

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Wielbiciele morskich widoków na pewno polubią Kamień Pomorski. Jest to niezbyt duże miasto położone na północno zachodnim krańcu kraju, niedaleko granicy z Niemcami. (Sylwester w Poznaniu) Ta miejscowość zachwyca nie tylko pięknymi widokami i morskim klimatem, ale również spora liczbą ciekawych zabytków. W mieście mieści się również parę domów uzdrowiskowych oferujących noclegi, Kamień Pomorski jest bowiem uzdrowiskiem. Będąc w okolicy trzeba koniecznie zobaczyć starówkę, gdzie mieści się wiele pięknych, zabytkowych domów oraz inne piękne budowle. Miejscowość ta jest oczywiście najatrakcyjniejsza latem, gdy można opalać się na plaży i kąpać w pobliskim morzu. Kamień Pomorski jest również miastem rybackim, wypoczywając tam nie wolno nie spróbować ryby prosto z morza.

W góry

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jedną z najpiękniejszych miejscowości górskich jest Krynica-Zdrój, znana też jako Krynica Górska. Znajduje się ona na południowym wschodzie kraju, w pobliżu granicy ze Słowacją. Przed wybraniem się w to piękne miejsce, dobrze jest wpisać w wyszukiwarkę frazę „Krynica Górska noclegi” i uprzednio zarezerwować miejsce w ośrodku. (Sylwester Raciąż) Jest to bowiem popularne miejsce wypoczynku i próbując zarezerwować – zerknij na sprawdzoną propozycję – noclegi koniaków u szczytu sezonu turystycznego można się rozczarować. Krynica jest zwłaszcza piękna porą zimową, i mimo, że nie nie znajdują się tam stoki narciarskie warto wybrać się tam właśnie w tym czasie. Trzeba jednak pamiętać, że samotne wędrówki w góry w zimie bywają bardzo groźne. Udając się do tego miasta najlepiej udać się pociągiem. Sporym problemem miasta jest bowiem brak miejsc parkingowych dla odwiedzających.

Bez kategorii

Related posts