Zalety spędzenia wakacji nad Bałtykiem

Czy znalazłeś się kiedykolwiek w sytuacji, w której byłeś zmuszony do wybrania pomiędzy urlopem w górach a wczasami nad morzem? Jeżeli należysz się do grona osób uwielbiających góry, twój wybór nie zaliczał się do trudnych. Jeśli wolisz jednak spędzić wolne chwile w nadmorskim klimacie, wybierałeś Bałtyk bez zastanowienia. Co jedna dzieje się w chwili, kiedy nie możesz się zdecydować, partnerka chce nad morze, matka – oczywiście przeciwko twojej żonie – oświadcza, że jedynie w górach będzie się czuła, a dzieci co pięć minut mają inny pomysł? Cóż… Na początek, współczujemy bo pewnie masz naprawdę niełatwą sytuację.

wakacje nad Bałtykiem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Z innej strony zaufaj nam, że nie jesteś jedynym i z pewnością nie ostatnim mężczyzną stykającym się z tego typu kłopotami. Postaramy się jednak przedstawić ci pewną ofertę, którą z kolei ty będziesz mógł podsunąć swoim bliskim.

na plaży

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com

Wczasy spędzone nad morzem mają całą masę zalet. Warto wybrać się nad Bałtyk ze względów zdrowotnych. W 1811 roku odkryto pierwiastek chemiczny o nazwie jod, a w 1813 roku gruntownie go zbadano. Okazało się, że jod jest mikroelementem niezbędny do życia człowieka. Dostarcza się ten pierwiastek z pożywieniem i płynami. Ale także z wdychanym powietrzem. Badacze udowodnili, że najwięcej jodu występuje w okolicach nadmorskim, a im dalej od morza, tym mniej jodu w powietrzu. Kiedy organizm przez zbyt długi okres ma zbyt niski poziom jodu, może zachorować na przykład na nadczynność tarczycy. Co skłania do refleksji, statystyki mówią, że kobiety cierpią na tę chorobę aż pięć razy częściej niż mężczyźni.

Morał? Przedstaw te dane żonie i mamie, a raz jeszcze rozważą urlop (sprawdź – urlop hiszpania) nad morzem (więcej tutaj: sposób na spędzenie wakacji). Poza czynnikiem zdrowotnym, Bałtyk, choć nie należy do najczystszych na świecie, słynie ze swoich bardzo ładnych, szerokich, piaszczystych plaż. Piasek nad polskim Bałtykiem jest delikatny i drobniutki, co w porównaniu chorwackimi skalistymi plażami jest o niebo bardziej delikatne dla naszych stóp (dodatkowe informacje – zobacz na www).

Nad morzem wystarczy wskoczyć do błogo chłodnej wody i ochłodzić nasze gorące od palącego słońca ciała. Kolejnym ważnym czynnikiem występującym częściej nad morzem niż w górach jest ilość ciekawych wydarzeń kulturowych czy mnogość atrakcji dla najmłodszych. Na każdym kroku spotkać można sklepiki z pamiątkami, namioty gier z automatami a także budki z goframi i lodami.

Urlop nad morzem spowoduje, że cała rodzina, nawet ta najmniej ugodowa, spędzi bardzo miłe i niezapomniane chwile.

Bez kategorii

Related posts