Jak znaleźć tani nocleg last-minute?

Wszystko uzgodnione – wiecie już, gdzie chcecie pojechać, ile możecie wydać, posiadacie zabukowane bilety na przelot. Może nawet jesteście już w aeroplanie, ale… wciąż zastanawiacie się, gdzie będziecie spać? To scenariusz, który zna chyba każdy, kto chociaż raz sam postanowił zaaranżować sobie wczasy. Ale spokojnie. Nawet jeżeli zostawiliście ten aspekt projektowania wyjazdu na sam koniec, nie ma co wpadać w panikę.

noclegi

Źródło: pixabay.com

Podpowiem wam, jakim sposobem prędko zdołacie znaleźć niedrogi nocleg – np. noclegi we Wrocławiu – last-minute. Niedrogi nocleg w hostelu. Warunki w nich bywają lepsze oraz gorsze, ale czasem możemy trafić na naprawdę fajne rozwiązania. Co istotne, takich punktów jest coraz to więcej i ich posiadacze ścigają się w pomysłach dla gości. Opłaty nie są wygórowane. Przykładowo w czeskiej Pradze w okresie letnim należność za nocleg w pokoju dziesięcio-dwunasto osobowym w środku miasta wyn. od dziesięciu euro za osobę. Najczęściej w opłatę wliczone jest śniadanie (należy o to na początku zapytać). Pokój jedno- lub dwuosobowy to koszt ok. czterdziestu euro. Miejsce w hostelu najlepiej zarezerwować co najmniej kilka godzin przedtem. Znakomicie, jeżeli zrobicie to przez strony www., albowiem bardzo często dzięki nim (oraz prędkiej decyzji) zyskamy zniżkę na niedrogi nocleg w miejscu, do jakiego chcemy jechać. Jeżeli to się nie uda, o wolne łóżka można pytać na miejscu. Spróbujmy też wbić w wyszukiwarkę interesującą nas frazę, na przykład: Kudowa Zdrój pensjonaty (więcej na Większość miast posiada obecnie swoją stronę www.

Pamiętaj, że istotna propozycja musi być pokazana w odpowiedni sposób. Przejrzyj trochę innych stron i wybierz ten produkt, który Ci przypadł do gustu.

Warto odwiedzić ją przed wyjazdem, ponieważ dzięki niej możemy dowiedzieć się o bazę noclegową, która funkcjonuje (lub nie) w danym miejscu. Jeśli nie zrobiliście tego wcześniej, zachęcam do odwiedzenia biura informacji turystycznej konkretnego miasta. Tu dowiecie się więcej – na przykład o kwaterach. Campingi – czyli tanie spanie.

Kudowa Zdrój

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com

Camping to miejsce, gdzie niedrogi nocleg to norma. Zwykle są tu dwie opcje – spanie w domku campingowym (zwykle troszeczkę droższe) lub nocowanie we prywatnym namiocie. W grę wchodzi jeszcze należność za samochód albo rozpalenie grilla. Mimo że taki sposób spędzenia nocy może być interesujący a także niedrogi, nie rekomenduję go tym, jacy większość czasu pragną spędzić w mieście (campingi najczęściej znajdują się na krańcach miasta). Wrażliwi na kwestie sanitarne (toalety są z reguły wspólne) również powinni nocować chociażby w hostelu.

Related posts