Musimy nauczyć się i swoje dzieci wypoczywać! O sztuce relaksu w dzisiejszym świecie.

W przeciągu ubiegłych kilkunastu lat sposób życia ludzi uległ poważnej zmianie. Działalność zawodowa stanowi najważniejszy aspekt naszej codzienności. Tempo współczesnej egzystencji oraz zwiększona konieczność konsumpcji sprawiają, że w hierarchii osobistych celów bezpieczna i popłatna posada znajduje się na wyższej pozycji niż dzieci.

dzieci

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz ogniska domowego ludzie skupieni na osiąganiu sukcesów zawodowych rezygnują także ze swoich zamiłowań. Wspinanie się po szczeblach kariery wymaga wyrzeczeń. Przy bezwarunkowym zaangażowaniu w pracę nie ma czasu na pasje i inne aktywności pozazawodowe.

Zamierzasz zdobyć inne informacje na omawiany temat? Na pewno notka z witryny (http://www.welldent.wroclaw.pl/) także je posiada, więc kliknij tu i poznaj je dokładnie.

Następną ofiarą gonitwy za sukcesem jest nasz wolny czas. Ludzie zawaleni robotą tracą umiejętność skutecznego odpoczywania. Stan ten stanowi wspaniały model błędnego koła. Przeciążony człowiek, który nie może sobie pozwolić na regenerację jest mniej wydajny i wolniej realizuje polecenia. Potrzebuje zatem więcej czasu na spełnienie zadań i nierzadko zamiast wypoczywać zostaje w zakładzie pracy na nadgodzinach. Niestety według wszelkiego prawdopodobieństwa ten styl życia stanie się udziałem naszych dzieci, a dzieci nie cierpią już z powodu obtartych kolan czy licznych siniaków, ale przez wady wzroku i postawy nabyte podczas ciągłego siedzenia przed monitorem. Inną sprawą jest coraz częściej spotykana wśród szkrabów otyłość. My odpowiadamy za stan zdrowia i jakość przyszłego życia naszych pociech – rock pillars się sprawdzają.

Z tego też powodu musimy pokazywać im, jak bardzo konieczny jest porządny wypoczynek i jak dużo dobrego może uczynić dla nas aktywność fizyczna. Oczywiście nie dywagujemy tu o uprawianiu czasochłonnych dyscyplin sportowych, ale o regularnej porcji zdrowego ruchu. Nasze podejście do tej kwestii na pewno będzie inspiracją dla dzieciaków. Już od wczesnych lat możemy przyzwyczajać je do aktywności fizycznej. Dziecięce wózki turystyczne pozwolą na zabieranie maluchów na wyprawy po okolicy i ułatwią dalekie podróże. A może dzięki temu nasz szkrab za kilka lat zamarzy o sprzęcie Rock Pillars, a nie o kolejnej grze na konsolę.
Bez kategorii

Related posts