Wśród wyposażenia hotelu – ABC dla hotelarza!

Kiedy wybieramy się do hotelu to mamy pewność, że wiele rzeczy będzie już dla nas przygotowanych. Na sto procent jakieś śmieszne niemalże papierowe kapcie na okres pobytu, ręczniki, szlafroki i najczęściej podstawowe kosmetyki do higieny, nie mówiąc o porządnie zaopatrzonym barku. Jeżeli chodzi o szlafroki należy nie zapominać, że tak jak ręczniki nie są one pamiątkową zdobyczą z hotelu, którą można ze sobą zabrać. Ogółem rzecz biorąc szlafroki hotelowe to własność hotelu. Najczęściej jest na nich logo hotelu, w którym się znajdujemy.

hotel

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy upewnić się przed wyjazdem czy konkretny hotel oferuje tego rodzaju akcesoria, bo gdy jest to pensjonat, lub hotel, który nie posiadający żadnej gwiazdki, to może być różnie. Ale w miejscach z trzema gwiazdkami, czy też ich większą ilością, powinny znajdować się szlafroki hotelowe, ręczniki oraz kosmetyki powinny być w każdym pokoju hotelowym – tamta strona. Kiedy czegoś brak trzeba to zgłosić osobom pracującym w hotelu a one, na 100% od razu coś zaradzi. Tak, więc ogólnie pakując się na służbowy wyjazd możemy podarować sobie zabieranie wspomnianych rzeczy. To faktycznie genialna sprawa, bo nie trzeba pakować jeszcze jednej walizki wypełnionej ręcznikami, kapciami, szlafrokiem i tym, co jeszcze wpadnie nam do głowy. Wystarczy, że weźmiemy walizkę z ubraniami, obuwiem i kosmetykami czy to do golenia – mężczyźni, czy to do zrobienia makijażu – kobiety.

basen w hotelu SPA

Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com
Idealne hotelowe szlafroki

Kiedy chodzi o pobyt w hotelu to bardzo dobrą wiadomością jest, to, że wielu rzeczy nie musimy z sobą zabierać. Okazuje się, bowiem że w hotelach mamy ręczniki i są również szlafroki hotelowe. W zależności od hotelu mamy różne szlafroki. Niektóre będą grubsze i aż żal pewnym gościom pozostawić je w hotelu, a niektóre są nie za ciekawe.

Serdecznie zalecamy te informacje (https://hotelmikolajki.pl/pakiety) do poczytania. Znajdziesz tutaj dużo cennych porad, jakie warto wprowadzić w swoim życiu.

Jednak okazują się one niesłychanie przydatne, szczególnie, gdy hotel ma basen albo strefę spa. Zresztą hotele niemające tego rodzaju atrakcji też mają szlafroki hotelowe, bo przecież po kąpieli w łazience również potrzebny jest nam szlafrok. Na szczęście nie musimy targać szlafroków, ręczników albo kapci ze sobą. To ogromne udogodnienie. Bo dzięki temu nasze torby podróżne mogą zostać wypełnione innymi ważnymi rzeczami. Powinniśmy, więc o tym pamiętać, zamiast pakować do walizki na siłę jeszcze jakiś ręcznik i szlafrok, bo przecież są takie potrzebne.

Related posts