Na wolny czas w Pieniny! Dlaczego warto wybrać się na czas wolny w to miejsce?

Aktualnie Polacy coraz chętniej postanawiają spędzić wakacje w obrębie kraju. Jest to związane przede wszystkim z silnym wzrostem standardów polskich ośrodków turystycznych i rozwojem infrastruktury sprzyjającej podróżom. Tworzonych jest coraz więcej ośrodków oraz wszelkiego rodzaju atrakcji, które dają nam gwarancję iż w danym miejscu na pewno nie będziemy się nudzić. Wzrasta też pewnego rodzaju świadomość związana z tym, iż nasz kraj jest pełen zapierających dech w piersiach miejsc, które naprawdę warto odwiedzić.

góry, Pieniny

Autor: Karen Rustad
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia do takich miejsc można zaliczyć jedne z polskich gór, jakimi są Pieniny. Jest to jeden z najpiękniejszych regionów Polski, drugi co do popularności jeśli chodzi o krajobraz górski. Przez ostatnie kilkanaście lat obszar ten uległ bardzo silnemu rozwojowi, powstała świetnie dostosowana do potrzeb turystów infrastruktura, wysokiej klasy bazy noclegowe oraz dogodnie opracowana komunikacja.
Będąc w Pieninach, mamy do wyboru kilkanaście szlaków turystycznych. Duże uatrakcyjnienie tego górskiego krajobrazu stanowi płynący tam Dunajec, na którym organizuje się spływy na tratwach, cieszące się ogromną popularnością. Istotne atrakcje stanowią obecne na tym terenie zabytki, takie jak zamek w Czorsztynie czy w Niedzicy, które możemy określić jako świadectwo dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Różnego rodzaju ciekawostki i atrakcje odnajdziemy również w Krościenku nad Dunajcem. Nie powinniśmy oczywiście ominąć Pienińskiego Parku Narodowego, będącego pierwszym parkiem narodowym jaki został założony w Polsce.
Przyczyn do wizyty w Pieninach jest jak widać wiele, zatem jedyne co trzeba zrobić to zarezerwować sobie wolny tydzień w pracy i udać się w podróż! Znalezienie zakwaterowania będzie błahostką, wystarczy że wyszukamy w sieci hasło ‘noclegi w pieninach’, a otrzymamy dostęp do setek pensjonatów, hoteli czy prywatnych kwater na terenie Pienin – sprawdź stronę Ruszaj w Polskę.Rzecz jasna dobrze jest zająć się tym wcześniej, szczególnie jeśli pragniemy tam pojechać w napiętym dla turystyki okresie.

Nie ulega wątpliwości, iż, Pieniny są bardzo dobrym wyborem jeśli mówimy zarówno o letnim, jak i zimowym urlopie. Ogromna liczba atrakcji i rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna gwarantują, iż będziemy mogli odpocząć na łonie natury a przy okazji cieszyć się widokiem malowniczych górskich krajobrazów.

Czy powyższa notka wywołała Twoją dociekliwość? Jeśli tak, to poznaj ten niesamowicie w serwisie (http://coraltravel.pl/wakacje/Bu%C5%82garia). On bez wątpienia również jest wart zgłębienia.

Nie powinniśmy się zatem zbyt długo zastanawiać, tylko spakować walizkę i ruszać w Pieniny! – może zainteresują Cię również Góry Świętokrzyskie.

Related posts